Wzruszające pożegnanie 16-letniej Ani. Zewsząd płyną kondolencje po tragedii

Autor Natalia Godek - 13 Grudnia 2020
Nekrolog AniŹródło: facebook.com

W sobotę odbył się pogrzeb brutalnie zamordowanej Ani Ż. Na uroczystości przybyło dużo młodych ludzi, którzy odprowadzili ją w ostatnią drogę. Na białej trumnie złożono białe róże i misia.

Ostatnia droga Ani

W sobotę w parafii Miłosierdzia Bożego w Siedlcach miały miejsce uroczystości pogrzebowe tragicznie zamordowanej śp. Anny. Ceremonia rozpoczęła się o godzinie 9.30. Ciało dziewczyny zostało pochowane na Cmentarzu Janowskim.

Jak podał fakt.pl - Młoda dziewczyna została pochowana w białej trumnie. Bliscy przynieśli na jej grób wieńce w kształcie serc ułożonych z różowych i białych róż, a koleżanki z klasy zostawiły na jej grobie białego misia.

W trakcie uroczystości pogrzebowych, na które przybyło dużo młodzieży, wspominano zmarłą nastolatkę, która cieszyła się ich sympatią. - Statek Ani bezpiecznie dopłynął do przystani. Już nie musi się zmagać ze sztormami życia - mówił ksiądz, który prowadził uroczystość żałobną. Kapłan wspominał, że podczas przygotowań do bierzmowania Ania była radosna i pełna życia. 16-latka cieszyła się też ogromną sympatią kolegów i koleżanek. Wspominali, że była osobą pełną ciepła, z którą można było o wszystkim porozmawiać. - Nie możemy uwierzyć, że Twoja szkolna ławka będzie teraz stała pusta - mówiły podczas mszy zapłakane koleżanki Ani. - podał fakt.pl.

Dyrekcja złożyła kondolencje

Wyrazy głębokiego smutku i żalu złożyła Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy oraz Społeczność Uczniowska Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach, do którego uczęszczała zmarła Ania.

Jakuba szukało kilkaset osób. Niestety, policja przekazała najgorsze wieści. 23-latek nie żyjeJakuba szukało kilkaset osób. Niestety, policja przekazała najgorsze wieści. 23-latek nie żyjeCzytaj dalej

- Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania. Tak jakbyś nie chciała swym odejściem smucić … Tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania, że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić” - czytamy słowa ks. Jan Twardowskiego w szkolnym nekrologu.

- Świat nie będzie już taki sam jak z Tobą. Żegnamy naszą wspaniałą wychowankę i serdeczną koleżankę. Łącząc się w bólu z Rodziną i Bliskimi przekazujemy wyrazy szczerego współczucia oraz słowa wsparcia i otuchy na ten trudny czas. - można przeczytać w obwieszczeniu.

Tragiczne morderstwo

O sprawie Ani pisaliśmy już kilkukrotnie (na przykład tutaj). Przypomnijmy, że 16 - latka z miejscowości Stok - Lacki Folwark zaginęła 3 grudnia. Jej ciało zostało znalezione zakopane w lesie niedaleko miejscowości Osiny z paskiem na szyi. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok okazało się, że przyczyną śmierci dziewczyny było uduszenie.

W sprawie został zatrzymany 20 - letni chłopak dziewczyny - Jakub B, który w swoim mieszkaniu ukrywał telefon komórkowy zaginionej. Podczas przesłuchania 20 - latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia dotyczące zdarzenia. Mężczyzna usłyszał zarzuty zabójstwa, następnie prokurator złożył do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt dla niego.

źródło: wawainfo.pl, fakt.pl
zdjęcie główne: archiwum

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Artykuły polecane przez redakcję Wawa Info:

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News