Media przed chwilą obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Andrzej Strzelecki

Autor Mateusz Dolak - 17 Lipca 2020
Andrzej Strzelecki nie żyjeŹródło: East News

Nie żyje Andrzej Strzelecki nie żyje. Aktor od dłuższego czasu walczył z nowotworem. O złym stanie zdrowia Andrzeja Strzeleckiego w czerwcu tego roku poinformowała jego córka. Kobieta przekazała, że jej ojciec zmaga się z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli.

Andrzej Strzelecki nie żyje

W piątek zmarł wybitny aktor, satyryk i reżyser teatralny Andrzej Strzelecki. Artysta miał 68 lat. W czerwcu o złym stanie zdrowia poinformowała jego córka, która przekazała, że aktor zmaga się z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli. Aby ratować życie aktora, została zorganizowania zbiórka pieniędzy na kosztowne leczenie, jakiego wymagał 68-letni aktor. Strzelecki był podopiecznym fundacji Rak'n'Roll, aby zdobyć lek, który mógłby uratować aktora, potrzebne było 1,5 miliona złotych. Strzelecki był znany m. in z kreacji aktorskich w takich produkcjach jak: "Klan", "W pustyni i w puszczy" oraz "1920. Bitwa Warszawska"

Dzisiaj grzeje:
1. Wyciekła poufna rozmowa Andrzeja Dudy. O krok od skandalu, służby już w akcji
2. Nietypowe, oryginalne produkty na półkach w Biedronce. Długo na nie czekano, produkuje je znana polska marka

Kim był Andrzej Strzelecki?

Andrzej Tadeusz Strzelecki urodził się 4 lutego 1952 w Warszawie. Był polskim reżyserem, aktorem teatralnym i filmowym, prezenterem telewizyjnym, satyrykiem oraz nauczycielem akademickim. Pełnił funkcję rektora Akademii Teatralnej m. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie w latach 2008–2016. Strzelecki urodził się w rodzinie dziennikarzy, był absolwentem Wydziały Aktorskiego i Reżyserskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, którą przekształcono w Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Andrzej Strzelecki na początku swojej kariery (1974 - 1981) związany był z Teatrem Rozmaitości w Warszawie. Był twórcą i współzałożycielem kabaretu "Kur" oraz aktorem Teatru Rampa, gdzie przez 10 lat od 1987 do 1997 sprawował funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego.

Andrzej Strzelecki

Andrzej Strzelecki grał w wielu spektaklach Teatru Telewizji, gdzie pojawiał się razem z innymi znanymi aktorami. Ponadto prowadził autorskie programy dla TVP. Były to: Parada blagierów, Opowiadania w dur i w moll, Felieton Ilustrowany, Uśmiech słońca, Uśmiech twarzy, Uśmiech deszczu, Milena i Chopin w Ameryce. Prowadził również teleturniej Piramida w Polsacie. Strzelecki był również aktorem filmowym. Mogliśmy go zobaczyć w takich produkcjach jak: Przepraszam, czy tu biją?, Ostatnim biegu, Kuchni polskiej, Przeprowadzki, W pustyni i w puszczy. Był też znany z serialu Klan, w którym wcielił się w rolę doktora Tadeusza Koziełły-Kozłowskiego.

Brutalny atak w Biedronce. Obcokrajowcy pobici w centrum WarszawyBrutalny atak w Biedronce. Obcokrajowcy pobici w centrum WarszawyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy Łukasz Szumowski nagle odchodzi z Ministerstwa Zdrowia? Zadziwiające doniesienia obiegły media, wreszcie sam odpowiedział
  2. Koszmarny wypadek pod Radomiem. Z BMW nic nie zostało
  3. Smutne wieści z diecezji na Mazowszu. Dwóch księży nie żyje, byli chorzy na COVID-19
  4. Ogromne zamieszanie pod ambasadą. Dwie grupy obcokrajowców, interwencja policji
  5. Niespodziewana decyzja w sprawie Andrzeja Dudy. Prezydent może być zaprzysiężony na stadionie Narodowym
  6. Piotr Gąsowski w żałobie. Śmiertelna choroba nie dała za wygraną
Koronawirus w przedszkolu. Placówka w Radomiu zamkniętaKoronawirus w przedszkolu. Placówka w Radomiu zamkniętaCzytaj dalej

Następny artykuł