Andrzej Duda przerwał milczenie. Polsat na żywo połączył się z prezydentem, zabrał głos w sprawie protestów

Autor Mateusz Dolak - 28 Października 2020
Andrzej DudaŹródło: East News

Prezydent Andrzej Duda w końcu zabrał głos w sprawie sytuacji w Polsce. - Jestem zasmucony, rozumiem protestujące kobiety. Jestem przeciwnikiem aborcji eugenicznej, ale spodziewałem się, że TK zostawi czas, żeby przepisy były doprecyzowane - powiedział na antenie Polsatu Andrzej Duda.

Andrzej Duda w Polsacie

Andrzej Duda z rodziną przebywa w izolacji, dlatego redakcja Polsatu mogła połączyć się z prezydentem tylko telefonicznie. Głowa Państwa została zapytana przez Bogdana Rymanowskiego o protestujące kobiety i o to "czy tak jak jego córka rozumie ich oburzenie - Jestem bardzo zasmucony całą sytuacją. Rozumiem protestujące kobiety, czuję tę sytuację, choć jestem przeciwnikiem aborcji eugenicznej - stwierdził Duda.

Prezydent powiedział, że nie zgadza się, by kobiety pozbawić prawa wyboru. - Konieczne jest przygotowanie odpowiednich przepisów wspólnie z ekspertami. Sytuacja gdy kobieta ma urodzić dziecko, które natychmiast umrze to narażanie jej na cierpienie fizyczne i psychiczne - stwierdził. Mimo tego powiedział, że w pierwszej chwili po wydaniu orzeczenia przez TK był zadowolony. Potem dodał, że spodziewał się, że trybunał zostawi czas.

Zdewastowali pomnik AK przed Sejmem. Reakcja była natychmiastowa, jest pilny apelZdewastowali pomnik AK przed Sejmem. Reakcja była natychmiastowa, jest pilny apelCzytaj dalej

Prezydent deklaruje gotowość i zaangażowanie

Andrzej Duda zapewnił, że jest gotów zaangażować się w pracę nad tym by powstało rozwiązanie, które będzie niosło spokój społeczny i które będzie uznane za myślenie o zdrowiu i o prawach kobiet we właściwym tego słowa znaczeniu.

- W ciągu poprzedniej kadencji w Narodowej Radzie Rozwoju poznałem ekspertów, którzy z całą pewnością byliby w stanie pomóc i jestem gotowy, żeby ich poprosić o pomoc. Żeby zaangażować się w pracę, by powstało rozwiązanie, które będzie niosło spokój społeczny - stwierdził na antenie Polsatu prezydent. - Trzeba przygotować przepisy żeby dzieci z zespołem Downa były chronione, ale żeby kobiety nie były narażane na cierpienie psychiczne i fizyczne - kontynuował i tłumaczył, że "jeżeli kobieta ma urodzić dziecko, które praktycznie rzecz biorąc natychmiast będzie martwe, to jest to narażanie jej na niewyobrażalne cierpienie psychiczne i fizyczne".

Dzisiaj grzeje:
1. Samochód Krystyny Pawłowicz zderzył się z tramwajem
2. Zacznie się w sobotę w Polsce. Ostrzeżenia na Wszystkich Świętych, trzeba bardzo uważać, wiadomość dla wyjeżdżających na weekend
3.Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła

Agata Duda przerwała milczenie

Prowadzącemu "Gościa Wydarzeń" udało się porozmawiać również z Agatą Dudą, która powiedziała, że nie wyobraża sobie by usunąć ciążę. Potem doprecyzowała, że - wynika to z moich przekonań, z mojej wiary i ze świadomości, że w takiej niewyobrażalnie trudnej sytuacji nie zostałabym sama i miałabym wsparcie rodziny. Agata Duda nie zajęła jednoznacznego stanowiska, podkreśliła że nie wie czy kobiety można zmuszać do rodzenia dzieci z ciężkimi wadami. Przyznała też, że ma wątpliwości, czy każdy byłby zdolny do heroizmu i zadała pytanie czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziłaJest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziłaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strajk Kobiet: Na Warszawę idzie cała Polska. Mieszkańcy oferują nocleg za darmo
  2. Pijany kierowca ciężarówki w Lubinie. Jest nagranie
  3. Rozwścieczeni rolnicy ruszyli na Warszawę. Blokują ronda, centrum jest zablokowane
  4. Cała Warszawa protestuje. Kobiety, taksówkarze i rolnicy. Odpalili race, chcą zablokować Sejm
  5. Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowane
  6. Czy program TVP rozważał przywrócenie tortur wobec kobiet? Tak, to prawda
  7. Anna Lewandowska nagle zjawiła się na Strajku Kobiet. Jedna rzecz zaskoczyła tysiące Polaków

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News