Pilny apel prezydenta. Andrzej Duda przed chwilą pojawił się w mediach. Orędzie z okazji Święta Niepodległości

Autor Mateusz Dolak - 11 Listopada 2020
Orędzie Andrzeja DudyŹródło: Kancelaria prezydenta

Andrzej Duda z okazji Święta Niepodległości 2020 pojawił się w mediach, gdzie wygłosił specjalne orędzie. Prezydent oprócz swojej przemowy, wystosował pilny apel w związku z pandemią koronawirusa. - Nasi przodkowie sprostali wszystkim wielkim wyzwaniom. Wiem, że zrobimy to także i my. Razem pokonamy obecne trudności - mówił Duda.

Orędzie Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda w środę przemówił z okazji Święta Niepodległości 2020. Głowa Państwa przypomniała, że 102 lata temu spełniło się wielkie pragnienie pokoleń Polaków. - Polska odzyskała niepodległość. Marzenie, za które wielu naszych rodaków zapłaciło cenę własnego życia. Pamiętajmy o nich w tym wyjątkowym dniu - rozpoczął.

Andrzej Duda podkreślił, że obchody święta w 2020 roku są wyjątkowo trudne z powodu pandemii koronawirusa. - Zmagamy się z drugą falą. Dowiadujemy się o tysiącach nowych zakażeń i zachorowań, a także o ofiarach śmiertelnych. Sytuacja jest poważna - przypomniał prezydent.

Ogrom radiowozów, zablokowane ulice. Policja ruszyła do akcji, szykują się na przyjazd narodowcówOgrom radiowozów, zablokowane ulice. Policja ruszyła do akcji, szykują się na przyjazd narodowcówCzytaj dalej

Apel prezydenta

Andrzej Duda podkreślił, że sam zachorował na COVID19. Po chwili zwrócił się z pilnym apelem. - Chciałbym się do państwa zwrócić z apelem o oddawanie osocza. Sam zrobię to w najbliższych dniach po zakończeniu właściwych procedur medycznych - zaapelował prezydent.

- Chciałbym, abyśmy w dniu Święta Niepodległości pamiętali, że państwo polskie to nie tylko instytucje, ale przede wszystkim to my. Często bardzo mocno różnimy się między sobą, ale wspólnie tworzymy Polskę. Tylko wspólnie możemy poradzić sobie z największymi wyzwaniami - dodał.

Dzisiaj grzeje:
1.Rządowy ekspert wygadał się jak może wyglądać lockdown. Zakaz wychodzenia z domu to nie jedyne obostrzenie
2. Podjęto decyzję, ogromna zmiana dla Polaków od 16 grudnia. Wielbiciele lotów przecierają oczy ze zdumienia
3. Tłum babć przyszedł przed komendę policji. Funkcjonariusze w końcu odpuścili, polska babcia na wolności

Miliony ofiar epidemii

Prezydent przypomniał, że kiedy Polska walczyła o niepodległość, świat ogarnęła epidemia grypy - hiszpanki. Wówczas z powodu choroby zginęły miliony ludzi. Duda porównał obecne czasy do tamtej sytuacji. - Nasi przodkowie sprostali wszystkim wielkim wyzwaniom. Wiem, że i my także to dzisiaj zrobimy. Że razem pokonamy trudności, tak jak zrobiliśmy to wiele razy w naszej historii - mówił.

Andrzej Duda wykorzystał swoje orędzie do podziękowania dla wszystkich obywateli, służby zdrowia i władz państwowych. Zapewnił, że dla każdego najważniejsze jest bezpieczeństwo życia i zdrowia, oraz że państwo zapewni je dla wszystkich obywateli. - Dziękuję wszystkim którzy dzielnie znoszą trudny czas, przestrzegają zaleceń i nie narażają siebie oraz innych. Dzisiaj to wyraz patriotyzmu - stwierdził.

Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuJasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieoficjalnie: emerytury od 6,5 do nawet 12,5 tysięcy. Jedna grupa otrzymała kolosalne przywileje, mowa o dużym skandalu
  2. Zbierał pokemony na środku ruchliwej drogi. Samochód z impetem wjechał w młodego mężczyznę - Wideo
  3. Co dzieje się w szpitalu na Stadionie Narodowym? Ujawniono niepokojące szczegóły
  4. Od kliku dni zbierali krew, Paweł Rosiński nie żyje. Policja właśnie przekazała tragiczną wiadomość
  5. Tragiczne wydarzenie w Warszawie. Policja i pogotowie zablokowały ruch na miejscu, nie żyje mężczyzna
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Kamil Stoch usłyszał porażającą informację. Może być jeszcze gorzej, chodzi o nowy sezon

Co dzieje się w szpitalu na Stadionie Narodowym? Ujawniono niepokojące szczegółyCo dzieje się w szpitalu na Stadionie Narodowym? Ujawniono niepokojące szczegółyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News