Prezydent pilnie zwołał spotkanie. Sprawa jest poważna, chodzi o życie milionów ludzi

Autor Alicja Guz - 1 Września 2020
Andrzej DudaŹródło: gov.pl

Andrzej Duda zwołuje w piątek Radę Gabinetową. Informację za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazała Kancelaria Prezydenta. Powodem nagłej decyzji Andrzeja Dudy jest panująca pandemia COVID-19.

Andrzej Duda zwołuje Radę Gabinetową

Andrzej Duda w związku z pandemią COVID-19 podjął decyzję o zwołaniu w piątek o godzinie 11:00 Rady Gabinetowej. Przypominamy, że Radę tę tworzy Rada Ministrów obradująca pod przewodnictwem prezydenta, a decyzję o powołaniu jej może podjąć jedynie prezydent. Dzieje się tak, gdy głowa państwa uzna, że jakaś sprawa jest na tyle istotna, że stanowi "sprawę szczególnej wagi".

Dzisiaj grzeje:
1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
2. Nadciąga reforma emerytalna. Dadzą Ci 10 tysięcy, by potem pobrać ogromną prowizję

już nie na 5 a na 3 frakcje? Szykują się zmiany w gospodarce odpadami

Kolejna Rada Gabinetowa związana z pandemią

Ostatnia Rada Gabinetowa zwołana została w połowie marca. Powodem również była pandemia koronawirusa. Wówczas w związku z negatywnymi skutkami epidemii COVID-19 prezydent i ministrowie omówili przygotowany przez rząd pakiet pomocowy dla przedsiębiorców i polskiej gospodarki.

Koronawirus w Polsce

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u kolejnych 550 osób. Na COVID-19 zmarło kolejnych 19 chorych. Od początku pandemii wykryto w Polsce zakażenie koronawirusem u 67 tys. 922 osób, zmarło 2 tys. 58 chorych, a wyzdrowiało 47 tys. 30 osób.

Niespodziewana deklaracja prezydenta Warszawy. Jest wściekły, wszystko opisał na swoim profiluNiespodziewana deklaracja prezydenta Warszawy. Jest wściekły, wszystko opisał na swoim profiluCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt nie wiedział, widzowie oniemieli. Szczena z "Chłopaków do wzięcia" przyznał się przed kamerą, bardzo wstydliwy sekret
  2. Co stało się z Magdaleną Ogórek? W sieci znajduje się nagranie, które ujawnia wszystko
  3. Ewakuacja w Warszawie. Policja otoczyła teren, na miejsce wezwano saperów
  4. "Rok szkolny przesunięty o dwa tygodnie". Szkoły otrzymały maila, sprawą zajmuje się policja
  5. Armagedon w Warszawie. Wszystko pływa, ludzie trzymają okna. Sytuacja jest dramatyczna
  6. Decyzja została podjęta, nie ma już odwrotu. Minister podpisał dokument, wielka zmiana już od dziś
Takiego wystąpienia nikt się nie spodziewał. Padły oburzające słowaTakiego wystąpienia nikt się nie spodziewał. Padły oburzające słowaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News