Ogromna wpadka w smsie od RCB. Media sprawdziły wiadomość, w alercie zapomnieli o rodzicach z dziećmi

Autor Karolina Kraushar - 11 Lipca 2020
pilneŹródło: Pixabay

W sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało wiadomość dotyczącą wyborów prezydenckich, które odbędą się w niedzielę 12 lipca. Alert informuje o pierwszeństwie w komisjach wyborczych wybranych grup osób uprzywilejowanych. Jednak w wiadomości bardzo liczna grupa została pominięta. Chodzi o rodziców z dziećmi do trzeciego roku życia.

Alert RCB

Już wcześniej pisaliśmy o rozporządzeniu, które zapewnia wybranym grupom osób uprzywilejowanych pierwszeństwo w komisjach wyborczych podczas II tury wyborów prezydenckich, które odbędą się w niedzielę 12 lipca. Przypomniały o tym sobotnie wiadomości wysłane przez RCB, jednak w komunikacie została pominięta jedna z grup. Zwrócił na to uwagę politolog dr Wojciech Maguś.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagle wszystko wysiadło, cała wieś pozbawiona prądu. Poważna awaria
2.Jaka będzie emerytura? W tym roku ZUS zmienia sposób, listu już nie dostaniesz, ale jest na to metoda

Błąd w wiadomości RCB

W komunikacie znalazła się informacja, że ze stania w kolejkach do urn wyborczych będą zwolnione osoby powyżej 60 roku życia, osoby niepełnosprawne oraz kobiety w ciąży. W alercie zapomniano napisać o bardzo licznej grupie - rodziców z dziećmi do lat trzech. Na błąd w komunikacie RCB zwrócił uwagę wykładowca Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, politolog dr Wojciech Maguś. - Jako ojciec dwulatka z lekkim zdziwieniem odnotowałem, że w Alercie RCB pominięto pewną grupę z rozporządzenia. Przypadek? - zdziwiony napisał na Twitterze.

Obrazy WawaINFO"Apokaliptyczna" chmura nad Warszawą. Zbliża się potężna nawałnicaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poród rodzinny w czasie epidemii, dwie sprzeczne informacje, a rodzice nie wiedzą komu ufać. NFZ mówi co innego, lekarze też
  2. Kamil Stoch nie zarabia wyłącznie na sporcie. Dochodowy biznes pomogła mu rozkręcić kochająca żona
  3. IMGW ostrzega, burze ponownie wrócą nad Mazowsze. Znów będzie niebezpiecznie
  4. GIS wycofuje kolejny produkt. Groźna bakteria w hamburgerach
  5. Policja apeluje o pomoc, sytuacja jest poważna. Zaginął 85-letni mężczyzna. Widziałeś go?
  6. Zaskakujące oświadczenie szefa PKW tuż przed wyborami. Nie spodziewał się podobnego obrotu spraw
Zawaliła się klatka schodowa kamienicy na Pradze-PółnocZawaliła się klatka schodowa kamienicy na Pradze-PółnocCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News