Akcja straży w parku Moczydło. Łabędź zaplątał się w linkę wędkarską

Autor Mateusz Dolak - 24 Lutego 2020
Akcja straży miejskiej w parku MoczydłoŹródło: straż miejska

Łabędź zaplątał się w linkę wędkarską w parku Moczydło na Woli. Na miejsce wezwano Ekopatrol straży miejskiej. Funkcjonariusze przekazali łabędzia do Ptasiego Azylu.

Połknął haczyk ze spławikiem

Wszystko wydarzyło się w sobotę 22 lutego. - We wczesnych godzinach popołudniowych Ekopatrol otrzymał zgłoszenie o łabędziu znajdującym się w parku Moczydło. Ptak potrzebował pilnej pomocy - poinformował Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej. Funkcjonariusze zauważyli, że ptak pływał po jeziorku. Był zaplątany w żyłkę wędkarską i miał nienaturalnie ułożone skrzydło. Wszystko wskazywało na to, że było złamane.
- Osoba, która wzywała patrol, wyjaśniła strażnikom, że widziała, jak wcześniej łabędź połknął haczyk ze spławikiem. Strażnicy poprosili o pomoc straż pożarną, która dysponuje sprzętem pływającym. Połączone siły bezpiecznie odłowiły łabędzia - dodał Jabraszko.
Ptak został umieszczony przez strażników w specjalistycznym transporterze i odwieziony do Ptasiego Azylu, gdzie otrzymał fachową pomoc.

Pękł ciepłociąg, zginęły policyjne psy. Znamy przyczynę awariiPękł ciepłociąg, zginęły policyjne psy. Znamy przyczynę awariiCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Synoptycy łapią się za głowy. Niebawem w Polskę uderzy potężna Zehna, sytuacja będzie fatalna
  2. Adaś z ”Akademii Pana Kleksa” nie został aktorem. Czym się dziś zajmuje i jak wygląda?
  3. Żałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psów
  4. Pożar na Mokotowie. Paliło się mieszkanie na trzecim piętrze
  5. Komunikacja miejska w Warszawie ma więcej pasażerów. Padł rekord
  6. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
Tłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejTłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News