Akcja policji w centrum handlowym pod Warszawą. Zabezpieczyli 1,5 tys. podrobionych zabawek

Autor Mateusz Dolak - 20 Lutego 2020
Podrobione zabawki Źródło: policja

Policjanci zabezpieczyli 1,5 tys podrobionych zabawek, które przedstawiały postacie ze znanego serialu dla dzieci. Funkcjonariusze ostrzegają, że mogą być niebezpieczne. Jeśli kupiłeś taką zabawkę, natychmiast zabierz ją swojemu dziecku.

Podrobione zabawki

Podrabiane zabawki sprzedawane były na terenie centrum handlowego w gminie Lesznowola. Kryminalni razem z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego przez kilka dni prowadzili działania na terenie jednego ze sklepów w galerii. - Zabezpieczono niemal 1,5 tysiąca zabawek oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi. Były to postacie popularnych, także w naszym kraju, bohaterów kanadyjskiego serialu dla dzieci. Należy pamiętać, że zabawki produkowane bez nadzoru i kontroli jakości, mogą zawierać niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia substancje - podkreślił nadkom. Jarosław Sawicki z policji w Piasecznie. - Elementy którymi są wypchane zabawki są niewiadomego pochodzenia. Pamiętajmy, że bawią się nimi nasze dzieci - dodał Sawicki.

12-latka z okolic Warszawy topiła się w basenie, nie żyje. Rodzina apeluje o pomoc12-latka z okolic Warszawy topiła się w basenie, nie żyje. Rodzina apeluje o pomocCzytaj dalej

Mogą być niebezpieczne

Policyjni eksperci będą weryfikować, czy zabawki mogą być szkodliwe dla maluchów. Osobne śledztwo prowadzone będzie w związku z wprowadzaniem do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. - Jest to przestępstwo i za ten czyn ustawa Prawo własności przemysłowej przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności - podsumował Sawicki.

Policja zabezpieczyła podrobione zabawkiCzekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fani skoków zamarli podczas skoku Stocha. Tragiczny w skutkach koniec konkursu był bliski
  2. Cena pączków u Magdy Gessler zwala z nóg. Trzeba wydać jeszcze więcej niż w zeszłym roku
  3. Ciężarówka wywróciła się na rondzie. W naczepie było 180 prosiaków
  4. Kilka tygodni temu wybudowali plażę za 100 tys. Teraz zrównali ją z ziemią
  5. Najlepsze pączki w Warszawie. Gdzie zjeść dobrego pączka w stolicy?
  6. Zaczęła jeść codziennie kurkumę. Zauważyła nagle 5 powalających efektów
Tłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejTłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejCzytaj dalej

Następny artykuł