68 osób zarażonych koronawirusem. Cztery nowe przypadki w Warszawie

Autor Mateusz Dolak - 13 Marca 2020
Koronawirus w WarszawieŹródło: Rex Features/East News

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych osobach, u których wykryto koronawirusa. Wszyscy pochodzą z Warszawy. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje ze stolicy.

Cztery nowe przypadki

- Mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą osób z woj. mazowieckiego (Warszawa). W sumie liczba osób zakażonych to 68. Jedna osoba zmarła - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. W piątek do godziny 17 liczba zarażonych w Polsce wzrosła o 17 osób.

Koronawirus w Polsce

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce ogłoszono 4 marca. Był to mężczyzna, który przyjechał z Niemiec do Polski autokarem i trafił do szpitala zakaźnego w Zielonej Górze. Obecnie chorzy przebywają w szpitalach w kilkunastu miastach. Rząd zdecydował, by w całej Polsce utworzyć 19 szpitali zakaźnych. Z powodu koronawirusa zmarła jedna osoba. Kobieta cierpiała na inne schorzenia, a jej stan był bardzo ciężki. Pacjentka była hospitalizowana w szpitalu w Poznaniu. W związku z rozprzestrzenianiem się choroby, ratusz zaapelował, by osoby starsze pozostały w domach. Miasto apeluje do sąsiadów, by pomogli seniorom i zrobili za nich zakupy.

Skandal w popularnym dyskoncie. Pracownicy weszli w butach do lodówek z nabiałem, robili sobie zdjęciaSkandal w popularnym dyskoncie. Pracownicy weszli w butach do lodówek z nabiałem, robili sobie zdjęciaCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalny komunikat sklepów ws. zamknięcia. Ważne: już wiadomo, czy trzeba robić zapasy i gdzie
  3. Kierowca zginął na miejscu, pasażer zmarł w szpitalu. Tragiczny wypadek na "7", droga jest zablokowana
  4. Koronawirus. Suntago Park of Poland zamknięty
  5. Zamknięte metro w Warszawie. Pasażer źle się poczuł na stacji. Na miejsce jedzie sanepid
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu WarszawyTrzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu WarszawyCzytaj dalej

Następny artykuł