66-latek znęcał się nad psami sąsiadów. Karał, za wyjadanie karmy kotów

Autor Mateusz Dolak - 26 Lutego 2020
Policja zatrzymała 66-latka Źródło: policja

Zakładał druciane wnyki w ogrodzeniu, oraz bił psy drewnianym trzonkiem. W taki bestialski sposób zachowywał się 66-latek ze Słupna w powiecie wołomińskim. Mężczyzna został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty. Na komendzie próbował tłumaczyć swoje zachowanie.

Znęcał się nad psami

Z ustaleń śledczych i zeznań świadków wynika, że mężczyzna znęcał się nad zwierzętami kilkukrotnie w 2019 roku. Sąsiedzi w końcu nie wytrzymali i zgłosili sprawę na policję.
- 66-latek miał zakładać wnyki wykonane z drutu w ogrodzeniu posesji dzielącego go od sąsiadów, w które miały wpadać ich psy. Właściciele czworonogów byli też świadkami, jak ten bił dodatkowo drewnianym trzonkiem ich zwierzęta, które znalazły się na jego posesji - powiedział asp. szt. Tomasz Sitek z komendy w Wołominie.
Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia, pojechali do domu mężczyzny, skąd zabrali go na komendę.

Skandaliczne zachowanie w Warszawie. Wyrzucili trumnę na przystankuSkandaliczne zachowanie w Warszawie. Wyrzucili trumnę na przystankuCzytaj dalej

Psy wyjadały karmę

- 66-latek został przesłuchany. Usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami, przyznał się też do zarzucanych mu czynów. Jak tłumaczył policjantom, robił tak, bo psy sąsiadów wchodziły mu w szkodę i wyjadały karmę jego kotu. 66-latek skorzystał też z przysługującego mu prawa i dobrowolnie poddał się karze grzywny w kwocie 1000 złotych - dodał Sitek.
Na dowód policjanci przesłuchali właścicieli poszkodowanych psów, a także zabezpieczyli dokumentację z leczenia zwierząt.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Woda zalała ważną ulicę w Warszawie. Podtopione samochody, nie kursują tramwaje
  2. Skandaliczne zachowanie w Warszawie. Wyrzucili trumnę na przystanku
  3. Napad na sklep pod Warszawą. Bandyci zaatakowali ekspedientkę
  4. 17-latek z Warszawy szuka towarzystwa. Wzruszający apel mamy chorego chłopca
  5. Problemy z lotami z Włoch. Samoloty z Rzymu i Mediolanu do Warszawy nie wyleciały
  6. Oszustwo na Targówku. Uwaga na fałszywe książeczki opłat za śmieci
Żałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psówŻałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psówCzytaj dalej

Następny artykuł