Andrzej Duda zapowiedział kolejne 500 plus. Kto, kiedy i na co dostanie nowy bon

Autor Mateusz Dolak - 6 Czerwca 2020
Andrzej Duda obiecuje nowe 500 plusŹródło: Piotr Molecki/East News

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że być może w te wakacje każde dziecko otrzyma 500 złotych na wypoczynek. Wcześniej rząd zapowiadał przyznanie polakom bonu turystycznego w wysokości 1000 zł. Czy nowe 500 plus zastąpi obiecywany bon turystyczny?

500 plus bonem turystycznym?

W sobotę prezydent zapowiedział wsparcie dla polskiej branży turystycznej. Powiedział o nowym pomyśle 500 plus dla każdego dziecka na wakacje. Według Andrzeja Dudy, środki poprawią sytuację polskich rodzin i pomogą gospodarce. - Te pieniądze będą emitowane, jak 500 plus. Rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko, to będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego, wyjazdów, kolonii, wczasów, wszystkiego tego, co z tym związane - powiedział prezydent. Andrzej Duda zapowiedział też, że o szczegółach 500 plus na wakacje powie w najbliższych dniach. Prezydent dodał, że rozwiązanie jest już praktycznie gotowe.

Andrzej Duda: 500+ na wypoczynek

- Mam nadzieje, że już w te wakacje będzie możliwe skorzystanie z tego przez dzieci i młodzież. A finalnie - że te pieniądze po pierwsze ułatwią życie rodzinom, a po drugie trafią dokładnie do polskiej branży turystycznej w czasach kryzysu - stwierdził Andrzej Duda. Zdaniem prezydenta, nowa formuła sprawdzi się w odbudowywaniu polskiej gospodarki po kryzysie związanym z koronawirusem. - Chciałbym, żeby branża turystyczna została wsparta przez polską rodzinę - wyznał w trakcie wystąpienia na temat nowego 500+ prezydent.

Wybuch i pożar w mieszkaniu. Trzy osoby w szpitalu. Sąsiedzi: eksplodowała hulajnoga [GALERIA]Wybuch i pożar w mieszkaniu. Trzy osoby w szpitalu. Sąsiedzi: eksplodowała hulajnoga [GALERIA]Czytaj dalej

Rząd obiecywał bon turystyczny

Przypomnijmy, że pierwotnie rządowe plany zakładały inną formę wsparcia turystyki. Przedstawiciele obozu władzy zapowiadali bon turystyczny w wysokości 1000 złotych dla każdego zatrudnionego na umowę o pracę. Wymogiem miały być zarobki które nie przekraczałyby kwoty 5200 zł brutto. Projekt zakładał, że z 90 procent z całkowitej kwoty bonu dokładać miał rząd, natomiast pozostałe 10 procent pochodziłoby od pracodawcy.

Program 500 plus

W Polsce od 2016 roku obowiązuje program Program "Rodzina 500+". Jak czytamy na stronach rządowych, jest on finansowym fundamentem wsparcia rodzin. "Program 500 plus wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku i przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin, wzmocnił je i nadał należny priorytet" - podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Od 1 lipca 2019 roku świadczenie 500+ przysługuje na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.

Ciężarówka wywróciła się na bok. Ładunek runął na jezdnię. Akcja strażaków [GALERIA]Ciężarówka wywróciła się na bok. Ładunek runął na jezdnię. Akcja strażaków [GALERIA]Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziś w kościołach odczytany zostanie list. Jego treść oburza nie tylko ateistów
  2. Jedna z największych gwiazd sportu kończy karierę. Tej decyzji nie spodziewał się nikt
  3. Afera, kobieta dostała kebab z niespodzianką. Zrobiła zdjęcie, wrzuciła do sieci
  4. Z auta na minuty dochodziły dźwięki. Strażnicy ruszyli natychmiast
  5. Prezydent ułaskawił Jana Śpiewaka. Miejski aktywista podziękował Andrzejowi Dudzie
  6. Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje wieloletni poseł
Ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie poszukuje wiernychKsiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie poszukuje wiernychCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News