Polacy zdecydowali, chcą zmiany w 500 plus. Świadczenie przyjmie inną formę?

Autor Alicja Guz - 31 Lipca 2020
500 plusŹródło: gov.pl

500 plus będzie przekazywane w zupełnie innej formie? Rząd nie wyklucza wprowadzenia zmian. Wydatki rodzin korzystających ze świadczenia nie podlegają żadnej kontroli i często stają się częścią budżetu domowego. Z ankiety przeprowadzonej przez "Super Express" wynika, że ponad połowa Polaków chce, by pieniądze były przekazywane w formie bonu.

500 plus w innej formie?

500 plus czeka rewolucja? Możliwe, że pieniądze ze wypłacane w ramach świadczenia mogą być przekazywane w zupełnie innej formie. Z badanie przeprowadzonego przez "Super Express" wynika, że właśnie tego chcą Polacy. "Super Express" zapytał bowiem swoich czytelników oraz czytelników "Super Biznesu" o to, czy chcieliby, aby program Rodzina 500 plus został przemodelowany tak, aby do rodzin trafiał w formie bonu na konkretne produkty czy usługi.

Dzisiaj grzeje:
1. Sytuacja jest bardzo zła, zmarło 6 osób, ofiar może być więcej. RCB właśnie przekazało wiadomość
2. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
3. Najdroższe psy na świecie. Oczarowują swoim wyglądem i kosztują fortunę

Zaskakujące wyniki ankiety

Jak się okazało, aż 64 procent ankietowanych uznało, że takie rozwiązanie byłoby lepsze niż dotychczasowe wypłaty 500 plus. Co więcej, 32 procent zapytanych osób stwierdziło, że zmiany w świadczeniu nie są potrzebne, a pozostałe 4 procent nie potrafiło jednoznacznie opowiedzieć się za tym, czy 500 plus powinno być wypłacane w formie bonu.

Mężczyzna podejrzany o zabójstwo babci usłyszał zarzuty. Był już wcześniej karanyMężczyzna podejrzany o zabójstwo babci usłyszał zarzuty. Był już wcześniej karanyCzytaj dalej

Rząd nie wyklucza zmian

Funkcjonowanie bonu turystycznego może być początkiem rewolucji. Rząd rozważa bowiem możliwość wypłacania w ten sposób również innych świadczeń. Wicepremier Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy" powiedziała, że elektroniczna forma bonu daje rządowi pewność, że pieniądze zostaną wydane na usługi turystyczne i wypoczynek dzieci, a "nie na łatanie dziur w budżecie domowym". - Realizacja innych świadczeń w ten sposób daje gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca - stwierdziła szefowa resortu rozwoju .

ZUS również opowiada się za zmianą

W kwestii wypłacania świadczeń w formie bonu wypowiedziała sie również prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. - To jest wielki, nowy proces, który dokonał się w ramach działań wymuszonych przez covid. Ten kierunek mamy zamiar wykorzystać w szerokim zastosowaniu do naszych działań - powiedział w programie "Money. To się liczy". - Możemy patrzeć także z punktu widzenia innych świadczeń realizowanych przez państwo. Pracujemy nad tym, monitoring bonu turystycznego zostanie wykorzystany. Będzie to też wzmocnienie naszego PUE, myślę, że będziemy przechodzić w większości na obsługę przez internet - dodała prof. Gertruda Uścińska.

Naprawiał maszynę rolniczą, doszło do wypadku. Młody mężczyzna stracił rękęNaprawiał maszynę rolniczą, doszło do wypadku. Młody mężczyzna stracił rękęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna wpadka Filipa Chajzera. Na wizji padły niewybredne komentarze, widzowie mają już dość
  2. Pamiętacie dziewczynkę, która wygrała "Mam Talent"? Dzisiaj jest już nie do poznania, bardzo się zmieniła i wielu może jej nie poznać
  3. Kierowca TIR-a zdążył przekazać żonie, że ma zawał. Upuścił telefon, nim powiedział, w jakim jest kraju
  4. Smutna informacja obiegła media. Nie żyje legendarny muzyk zespołu Dżem
  5. Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8
  6. Potężna ulewa na Mazowszu. Miejscowość dosłownie płynie, wszystko zalane
  7. Od uderzenia dzielą nas godziny. Wprowadzono pomarańczowy alert
Koronawirus na komendzie w Płocku. Ponad 20 funkcjonariuszy na kwarantannieKoronawirus na komendzie w Płocku. Ponad 20 funkcjonariuszy na kwarantannieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News