Właśnie ruszyły zapisy. Kolejne pieniądze dla dzieci. Do zdobycia nawet kilkaset złotych

Autor Alicja Guz - 4 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pixabay

Od 1 lipca można składać wnioski o 300 zł na tzw. wyprawkę szkolną w ramach programu Dobry Start. Zrobić to można drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej lub bankowości elektronicznej. Z kolei nabór wniosków w formie papierowej będzie możliwy dopiero od sierpnia. Termin składania wniosków upływa 30 listopada.

300 plus na wyprawkę szkolną

Od środy 1 lipca możliwe jest składanie wniosków o 300 zł na tzw. wyprawkę szkolną w ramach programu Dobry Start. Na razie można to zrobić jedynie drogą elektroniczną na stronie empatia.mpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną.

Dzisiaj grzeje:
1. Potężna wichura odcięła drogę do szpitala. Kobieta zaczęła rodzić w samochodzie
2. Zabytkowe samochody pod inwestycje. Nawet nie wiesz, ile możesz na nich zarobić

Do kiedy można składać wnioski o 300 plus?

W lipcu możliwe jest składanie wniosków tylko przez internet. Z kolei od sierpnia będzie można składać wnioski o 300 plus również w formie papierowej. Termin składania wniosków upływa 30 listopada.

Pilny komunikat WORD. Egzaminy na prawo jazdy w Warszawie odwołanePilny komunikat WORD. Egzaminy na prawo jazdy w Warszawie odwołaneCzytaj dalej

Kiedy pieniądze trafią na konto?

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu jest gwarancją, że wypłata świadczenia 300 plus nastąpi nie później niż do 30 września. Z kolei złożenie wniosku w kolejnych miesiącach, czyli wrześniu, październiku lub listopadzie, skutkuje wypłatą pieniędzy w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Czym jest pogram "Dobry Start"?

"Dobry Start" to społeczny program rządu Zjednoczonej Prawicy. Jego celem jest wsparcie rodziców w zakupach szkolnej wyprawki dla uczniów. Program zwany "wyprawka plus" lub 300 plus obowiązuje od 2018 roku. Dodatkowe świadczenie pieniężne w wysokości 300 zł przysługuje na dziecko od 7 do 20 lat, które uczy się w szkole. Program nie obejmuje dzieci w przedszkolach lub zerówkach, a także studentów. Co ważne, w programie 300 plus nie obowiązuje limit dochodowy, a wniosek może złożyć każdy rodzic.

Nagła decyzja kościoła. Będą duże zmiany. Biskup oficjalnie potwierdziłNagła decyzja kościoła. Będą duże zmiany. Biskup oficjalnie potwierdziłCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jarosław Kaczyński odchodzi na emeryturę? Ryszard Terlecki postanowił mówić, nagły zwrot akcji
  2. Prawdziwy hit transferowy został potwierdzony. Gwiazda reprezentacji Polski zmienia klub, idzie do giganta
  3. Potworny odór i brunatno-czerwona woda. Śnięte ryby w rzece. Co się stało?
  4. Rowerzysta jechał torowiskiem tramwajowym. Było o włos od tragedii
  5. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany. Obowiązują nowe zasady odbywania kwarantanny
  6. Tragiczne informacje nagle obiegły Polskę. Nie żyje Michał Borowski, ogromna strata
Usłyszeli skowyt z zakładu kamieniarskiego. Na pomoc było za późno, pies nie żyje. Właściciel stanie przed sądemUsłyszeli skowyt z zakładu kamieniarskiego. Na pomoc było za późno, pies nie żyje. Właściciel stanie przed sądemCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News