Uciekł się swojemu dziadkowi, samochodem wyjechał na ulicę. Mogło dojść do wypadku

Autor - 29 Kwietnia 2020
samochodzik elektrycznyŹródło: KRP II – MOKOTÓW, URSYNÓW, WILANÓW

Bohaterskie zachowanie dwóch 12-latków na warszawskim Ursynowie. Uratowali 3-latka, który elektrycznym samochodem wjechał na ruchliwą ulicę. Chłopiec wymknął się na spacerze swojemu dziadkowi. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

O mały włos od tragedii

Przed godziną 14. dwóch 12-latków zauważyło dziecko jadące elektrycznym samochodem w kierunku ruchliwej ulicy. Maciek i Ilias bez chwili zawahania podbiegli do 3-latka i zatrzymali go, kiedy ten wjechał już na ulicę Surowieckiego. Odprowadzili dziecko na chodnik i poprosili przechodząca obok kobietę o wezwanie policji.

Pracownik Ikei zakażony koronawirusem. Niepokojące wpisy w internecie, padły poważne zarzutyPracownik Ikei zakażony koronawirusem. Niepokojące wpisy w internecie, padły poważne zarzutyCzytaj dalej

Wymknął się dziadkowi

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia ustalili, że dziecko było na spacerze z dziadkiem i bratem, ale teraz nie wie, gdzie oni są. - Przy dziecku nie było żadnych informacji, za pośrednictwem, których można było odszukać jego opiekuna. Funkcjonariusze i nastolatkowie ruszyli na poszukiwanie dziadka zagubionego chłopca - informuje asp. szt. Robert Koniuszy z policji na Mokotowie.

Dzisiaj grzeje: 1. Ratusz wprowadza bezpłatne parkowanie. Tylko dla pewnej grupy

Opiekun się znalazł

Dziadka chłopca zlokalizowano na pobliskim osiedlu, gdzie zdenerwowany szukał wnuka. - 72-latek podziękował chłopcom oraz policjantom i przeprosił za całe zamieszanie, po czym wyjaśnił, że opiekował się 3-latkiem i jeszcze jednym wnukiem, ale nagle stracił z oczu młodszego z nich - opowiada Koniuszy. Funkcjonariusze pouczyli starszego mężczyznę o konsekwencjach prawnych, które wynikają z niewłaściwego sprawowania opieki nad nieletnim. Z kolei dzielnym nastolatkom pogratulowali wzorowej postawy. Jak podaje policja, słowa uznania skierowane zostaną przez kierownictwo Komisariatu Policji Warszawa-Ursynów również do rodziców obu chłopców. Dzięki nim wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Kasjerka Biedronki zakażona koronawirusem. Zaniepokojeni klienci piszą maileKasjerka Biedronki zakażona koronawirusem. Zaniepokojeni klienci piszą maileCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Widok odbiera mowę. Grób córki Eleni 26 lat po tragicznym morderstwie wyciska łzy z oczu
  2. Rząd zdecydował ws. polskich skoczków. Adam Małysz przekazał informację
  3. Policjant zakażony koronawirusem. Kwarantanna na komendzie, siedem osób w izolacji
  4. Premier powiedział kiedy wrócą rowery miejskie. Ważny apel do ich użytkowników
  5. Blogerka pędziła 208 km/h ulicami Warszawy. Jedną ręką trzymała kierownicę, drugą wszystko nagrywała
  6. GW: Zdruzgotane pielęgniarki przerywają milczenie. Twierdzą, że rządzący ukrywają prawdę o epidemii
Kasjerka Biedronki zakażona koronawirusem. Zaniepokojeni klienci piszą maileKasjerka Biedronki zakażona koronawirusem. Zaniepokojeni klienci piszą maileCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News