18. przypadek koronawirusa w Polsce. Kolejny chory na Mazowszu

Autor Mateusz Dolak - 10 Marca 2020
Koronawirus w WarszawieŹródło: Piotr Molecki/East News

Kolejny przypadek koronawirusa na Mazowszu - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze i sprawdzone informacje w sprawie koronawirusa w Polsce.

18 przypadek w Polsce

- Mamy jeden dodatkowy przypadek potwierdzonego zarażenia koronawirusem. Jest to 18 taki przypadek, trzeci na terenie województwa mazowieckiego. Według naszych informacji jest to mężczyzna w sile wieku. Jego stan zdrowia jest dobry - poinformował we wtorek Łukasz Szumowski. W związku z podejrzeniem koronawriusa hospitalizowanych jest 467 osób w szpitalach, 1000 objęto kwarantanną, a ponad 7 tysięcy przebywa pod nadzorem epidemiologicznym. We wtorek premier odwołał wszyskie masowe imprezy w Polsce, a Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaapelował o wprowadzenie zajęć on-line na uczelniach.

Koronawirus. Warszawski Uniwersytet Medyczny odwołuje wykładyKoronawirus. Warszawski Uniwersytet Medyczny odwołuje wykładyCzytaj dalej

Koronawirus

W naszym kraju do godziny 11 było 18 pacjentów zarażonych koronawirusem. Pierwszy taki przypadek w Polsce potwierdzono 4 marca. Pacjent był hospitalizowany w Zielonej Górze (wcześniej przyjechał autokarem z Niemiec). O kolejnych potwierdzonych przypadkach poinformowano w piątek, w sobotę, niedzielę i poniedziałek. Na całym świecie koronawirusa potwierdzono u 114 567 osób. 64 038 zostało wyleczonych, a 4 027 zmarło. Najwięcej przypadków śmiertelnych odnotowano w Chinach (3024), we Włoszech (463) i Iranie (237).

Czekamy na informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Masz dziecko? Mało kto o tym wie, ale można dostać ogromne sumy, trzeba zrobić jedną rzecz
  2. Dziecko zmarło we własnym łóżku. Przyczyna śmierci 2-letniej dziewczynki przestrogą dla wszystkich rodziców
  3. Bóbr wtargnął do domu, ugryzł właścicielkę w nogę. Była w piwnicy, wezwała pogotowie
  4. Audi zjechało z drogi, uderzyło w drzewo. Pasażer zginął na miejscu, kierowca uciekł. Był nietrzeźwy
  5. Przebudowa ronda Czterdziestolatka: ZDM otworzył oferty przetargowe. Zgłosiły się cztery firmy
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów
O niecodziennym miejscu pod metrem krążą legendy. Mamy zdjęcia, będziecie przecierać oczyO niecodziennym miejscu pod metrem krążą legendy. Mamy zdjęcia, będziecie przecierać oczyCzytaj dalej

Następny artykuł