17-latek z Warszawy szuka towarzystwa. Wzruszający apel mamy chorego chłopca

Autor Mateusz Dolak - 25 Lutego 2020
Ignacy Juszczak Źródło: archiwum rodzinne

Ta historia może wzruszyć do łez. Mama 17-letniego Ignacego poszukuje dla niego kolegów i koleżanek. Chłopiec jest chory i z trudem komunikuje się ze światem. Niedawno poinformował, że nie chce chodzić na spacery z rodzicami. Mama nastolatka, chce spełnić jego marzenie. Na Facebooku zamieściła poruszający apel.

Spacery z przyjaciółmi

"Szukam przyjaciela dla mojego syna na spacery, spotkania, rozmowy i wybryki nastoletnie. Mój syn jest osobą zależną od innych w każdych czynnościach. Nie mówi, ale za to jest mega sympatyczny, posługujemy sie w prostej komunikacji książką PCS. Piszę, bo syn na komunikacji z terapeutą powiedział, że nie lubi chodzić na spacery z rodzicami, lecz z przyjacielem. Fakt, chodzi tylko ze mną i czasami z wujkiem. Proszę zbędne komentarze zachować dla siebie, a raczej pomyśleć że właśnie te dzieci są na drugiej pozycji - pomijając osoby starsze, samotne wśród milionów na ziemi" - napisała pani Anna, mama chłopca.
Post został udostępniony wiele razy, a kobieta podała w nim swój numer telefonu. W rozmowie z wawainfo.pl, nie kryje radości. Twierdzi, że odzew jest ogromny. - W naszym życiu dzieje sie bardzo dużo. Czuję się bardzo szczęśliwa. Cieszę się, że ludzie pokazali nam tyle dobra. Wiele osób dzwoni do nas, pisze, deklaruje chęć pomocy, a przede wszystkim poznania Ignasia - mówi kobieta.

Żałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psówŻałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psówCzytaj dalej

Zespół wad wrodzonych

Ignaś urodził się z niepełnosprawnością. Lekarze określili ją jako zespół wad wrodzonych. Wymaga stałej opieki i pomocy w podstawowych czynnościach. Do niedawana prawie nie mówił, ale ostatnio nastąpił przełom.
- Otworzł się. Teraz potrafi przekazać proste sygnały, że np. coś lubi, albo czegoś nie lubi. Zadałam mu pytanie, co go boli i czego nie lubi. Odpowiedział, że nie chce chodzić na spacery z rodzicami, że chce mieć kolegów. W moim oku zakreciła się łza. On ma 17 lat, to normalne, że chce mieć znajomych. Ja chciałabym mu w tym pomóc. Widzę jak inne dzieci bawią się i wygłupiają z rówieśnikami, a on tylko z nami spędza czas - podkreśla mama Ignacego.
Pani Anna dodaje, że nastolatek lubi aktywnie spędzać czas. Oboje skaczą na trampolinie, chodzą na lodowisko, a także odbyli lot balonem.
- Chciałabym, żeby miał jak najwięcej zabawy. Żeby był szczęśliwy i mógł bawić się jak inne dzieci - mówi kobieta.

1 procent

Ignaś znajduje się pod opieką fundacji pomagającej niepełnosprawnym dzieciom. Mama 17-latka prosi o pomoc w postaci przekazania 1 procentu podatku. W formularzu PIT wystarczy wpisać numer KRS 0000037904, a w informacjach szczegółowych dopisek - 2702 Juszczak Ignacy.
- Będziemy wdzięczni za każdy grosz. Rehabilitacja niestety bardzo dużo kosztuje. Prawie 100 zł za godzinę. Regularne ćwiczenia są bardzo ważne w leczeniu jego choroby - podsumowuje mama chłopca.

Policja godnie pożegna tragicznie zmarłe psy. Policja godnie pożegna tragicznie zmarłe psy. "Czworonożni funkcjonariusze" będą skremowaniCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Problemy z lotami z Włoch. Samoloty z Rzymu i Mediolanu do Warszawy nie wyleciały
  2. Nowy kanał w naziemnej telewizji w Warszawie. Zobacz jak oglądać Polsat Film za darmo
  3. Oszustwo na Targówku. Uwaga na fałszywe książeczki opłat za śmieci
  4. Akcja straży w parku Moczydło. Łabędź zaplątał się w linkę wędkarską
  5. Tajemnica palmy z centrum Warszawy rozwiązana. Wiadomo, kto ją ustawił
  6. Nowa hala sportowa na Bemowie. "Kluby sportowe zyskały profesjonalne zaplecze"
Tłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejTłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejCzytaj dalej

Następny artykuł