wawainfo.pl
13-latka poślizgnęła się i wpadła do Wisły.

policja.pl

13-latka poślizgnęła się i wpadła do Wisły. Silny nurt rzeki wyrzucił ją na wysepkę

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W niedzielę nad Wisłą doszło do niebezpiecznego wypadku, który mógł się skończyć tragicznie. 13-latka poślizgnęła się i wpadła do wody. Na szczęście nurt rzeki wyrzucił ją na wysepkę.

Poślizgnęła się i wpadła do rzeki

Do zdarzenia doszło wczesnym popołudniem w ostatnią niedzielę. Około godziny 13:40 policjanci otrzymali zgłoszenie o dziewczynce znajdującej się na wyspie rzecznej nieopodal Mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

13-latka miała spacerować po przybrzeżnej betonowej ostrodze. W pewnym momencie poślizgnęła się i wpadła do rzeki. - W weekend przez Warszawę przechodziła akurat fala wezbraniowa po intensywnych opadach deszczu - relacjonuje stołeczna policja.

Dziewczynka miała jednak sporo szczęścia. - Nurt rzeki pociągnął dziewczynkę i wcisnął na pobliską wysepkę - dowiadujemy się z komunikatu policji.

Patrol policji dotarł do 13-latki i bezpiecznie przetransportował ją na brzeg, gdzie z kolei pomocy udzielił jej zespół ratownictwa medycznego. Następnie została zawieziona na komendę policji, skąd odebrał ją tata.

Policja przypomina, że przybrzeżne betonowe ostrogi są budowlami wodnymi, w związku z czym przebywanie na nich wiąże się ze szczególnym niebezpieczeństwem.

- Stromo zakończone i usypane kamieniami ich główki utrudniają, a wręcz uniemożliwiają wyjście z wody. Tym bardziej, gdy woda w Wiśle jest wysoka, a nurt silny. W ostatnich dniach poziom wody w rzece wzrasta. W weekend dotarła do nas fala wezbraniowa, a na jej kulminacyjny poziom możemy oczekiwać w czwartek - tłumaczy stołeczna komenda.

Protest w Warszawie

Blokada Extinction Rebellion. Protestująca przykleiła dłoń do kwietnika

CZYTAJ DALEJ

Chociaż poziom wody w Wiśle jest podwyższony, to jednak fala wezbraniowa nie stanowi zagrożenia powodziowego dla mieszkańców Warszawy, jako że zgodnie z prognozami ma się utrzymywać poniżej stanu ostrzegawczego.

Według przywoływanej przez tvn24.pl rzeczniczki Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie Urszuli Tomoń kulminacja fali wezbraniowej w Warszawie ma nastąpić w poniedziałek, 24 maja.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • 23-letnia Karolina nie żyje. Jej ciało znaleziono w Lesie Kabackim

  • Mężczyzna spadł z mostu Poniatowskiego. Nie żyje

  • Trzaskowski o Krajowym Planie Odbudowy: Warszawa na tym straci

Źródło: , policja.pl, tvn24.pl, wawainfo.pl
Zdjęcie główne: policja.pl

Julian Bakuła

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Prokuratura zabrała głos po śmierci 94-letniego Stanisława M

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trwa Marsz Życia i Rodziny. Protestujący ruszyli pod Kościół św. Krzyża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Kilkaset nowych zakażonych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dramat pod KPRM. Jest kolejne nagranie ze zdarzenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ruszył Marsz dla Życia i Rodziny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białe Miasteczko chwilowo zawiesza działalność

Czytaj więcej >