12-latka z okolic Warszawy topiła się w basenie, nie żyje. Rodzina apeluje o pomoc

Autor Mateusz Dolak - 20 Lutego 2020
12-latka zginęła na basenie Źródło: archiwum rodzinne

Rodzina 12-latki, która w środę (12 lutego) topiła się w basenie hotelowym w Łomnicy, poszukuje świadków zdarzenia. Dziewczynka została wyciągnięta z wody i przekazana pogotowiu. Zmarła w szpitalu.

O wypadku pisaliśmy na wawainfo.pl. 12-latka z okolic Otwocka wyjechała razem ze swoją mamą na Dolny Śląsk. W środę - podczas pobytu w hotelowym basenie w Łomnicy straciła przytomność i zaczęła się topić. Na pomoc ruszyli ratownicy. Dziewczynka została wyciągnięta z wody i przekazana pogotowiu. Nastolatka zmarła w szpitalu. Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura.
- W środę została przeprowadzona sekcja zwłok. Przyczyną śmierci było utonięcie. W toku czynności wstepnych przeprowadziliśmy oględziny basenu, urządzeń infrastrukrury basenowej oraz pomp basenowych - powiedział Piotr Pietrykiewicz z Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Prokuratura przeprowadziła eksperyment procesowy, po tym jak pojawiły się informacje, że włosy dziewczynki zaplątały się w jednej z pomp. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie ujawniono by basen był niebezpieczny - stwierdził prokurator Pietrykiewicz. Śledczy analizują nagrania z monitoringu, a także ustalają świadków, którzy mogliby odtworzyć sytuację i opowiedzieć co wydarzyło się przed podtopieniem.

CBA w wołomińskim starostwie. Prokuratura: urzędnik z zarzutami, miał przyjąć łapówkęCBA w wołomińskim starostwie. Prokuratura: urzędnik z zarzutami, miał przyjąć łapówkęCzytaj dalej

Apel rodziny

Redakcja wawainfo.pl dotarła do ojca zmarłej 12-latki. Męzczyzna przeżywa żałobę, ale utworzył specjalne wydarzenie na Facebooku w którym apeluje do świadków, by kontaktowali się z rodziną. "Poszukujemy świadków wypadku na basenie, w którym zginęła nasza córka. Zdarzenie miało miejsce w hotelu Osada Śnieżka w Łomnicy w woj. dolnośląskim w środę 12 lutego ok. godz. 19.30. Jeżeli byłeś świadkiem zdarzenia, prosimy o kontakt. Napisz co widziałeś i podaj dane kontaktowe do siebie. Każda nawet najmniejsza informacja, jest bardzo ważna" - napisał ojciec.
Zdjęcie 12-latki publikujemy za zgodą rodziny.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal po odcinku Sanatorium miłości, widzowie zostali oszukani? Jedna z bohaterek się wygadała
  2. Córka tej pary uznana jest za najpiękniejsze dziecko na świecie. Jej uroda jest niezwykła
  3. Kilka tygodni temu wybudowali plażę za 100 tys. Teraz zrównali ją z ziemią
  4. Zapisy do żłobków w Warszawie. 640 wolnych miejsc, ponad 4 tys. chętnych
  5. Zgon na stacji II linii metra. Mężczyzna leżał w toalecie
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce
Tłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejTłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejCzytaj dalej

Następny artykuł