Czy cmentarze powinny być zamknięte 1 listopada?

Autor Alicja Guz - 8 Października 2020
1 listopadaŹródło: Pixabay

1 listopada, to dzień, w który miliony Polek i Polaków odwiedza groby swoich bliskich. Niestety, epidemia koronawirusa postępuje i z dnia na dzień Ministerstwo Zdrowia odnotowuje coraz większe liczby potwierdzonych przypadków. Czy w takiej sytuacji w Święto Zmarłych cmentarze powinny zostać zamknięte.

1 listopada pod znakiem zapytania

1 listopada nadal pozostaje pod znakiem zapytania. W Polsce z dnia na dzień przybywa chorych na COVID-19. W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 4 280 potwierdzonych przypadkach. W tej sytuacji zwołano konferencje prasową premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas wystąpienia premier poinformował, że strefa żółta zostaje rozszerzona na całą polską. Oznacza to, że dodatkowe obostrzenia będą obowiązywały na terenie całego kraju. Nadal pozostają jednak również strefy czerwone aktualizowane raz w tygodniu, w których reżim sanitarny jest jeszcze bardziej rygorystyczny.

Dzisiaj grzeje:
1. Stało się, właśnie potwierdzono. Spełnia się czarny scenariusz, będą spore zmiany. Polska z obostrzeniami
2. Potwierdzone: ING wprowadza spore podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
3. Jasnowidz Jackowski ostrzega: ten tydzień będzie kluczowy. Zapadnie nagła decyzja, zmieni losy Polaków

Co z cmentarzami 1 listopada?

W dyskusji społecznej obecny jest temat, jak w będą wyglądały tegoroczne obchody Święta Zmarłych. Pisaliśmy już o tym, że na cmentarzach obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa. Czy jednak to wystarczy, by pandemia koronawirusa nie przyspieszyła przez liczne zgromadzenia przy grobach zmarłych? Zdaniem eksperta pulmonologa, Pawła Grzesiowskiego konieczne jest zamknięcie cmentarzy 1 listopada. - Zastanówmy się, Wszystkich Świętych to nie tylko wizyta na cmentarzu, to także spotykanie się całych rodzin, wspólne spędzanie czasu. Nagle 20 milionów ludzi zacznie się przemieszczać po całej Polsce. Co więcej, 1 listopada jest w tym roku w niedzielę, a zatem to będzie cały weekend - powiedział Grzesiowskiego cytowany przez RMF24.pl.

A jakie jest Wasze zdanie?

A co Wy myślicie na ten temat? Czy istnieje szansa, by bezpiecznie i bez ryzyka 1 listopada odwiedzić groby najbliższych? A może uważacie, że zamknięcie cmentarzy i zakaz licznych zgromadzeń jest jedynym sensownym i skutecznym rozwiązaniem? Czekamy na Wasze opinie. Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzach na naszym Facebooku.

Komunia święta na brudnych rękach. Skandal w Warszawie, ludziom puściły emocjeKomunia święta na brudnych rękach. Skandal w Warszawie, ludziom puściły emocjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister Niedzielski nagle wprowadził nową decyzję. Niespodziewany zwrot akcji
  2. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody
  3. Ministerstwo Edukacji wydało pilny komunikat. Chodzi o zamknięcie szkół
  4. Eksperci nie mają wątpliwości, to musi się wydarzyć. 1 listopada trzeba zamknąć wszystkie cmentarze
  5. Szykujcie się na ogromne utrudnienia. Drogi będą zablokowane, ludzie wyjdą na ulice
  6. Pamiętacie aferę z respiratorami? Nowe informacje
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News