Pilne: są obostrzenia na 1 listopada. Policja już zapowiedziała kontrole

Autor Alicja Guz - 7 Października 2020
z ostatniej chwiliŹródło: wawainfo.pl

1 listopada Ministerstwo Zdrowia położy duży nacisk na obowiązek zasłaniania ust i nosa na cmentarzach. Ma to związek z drastycznym wzrostem zachorowań na COVID-19 w ostatnich dniach. Według danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3003 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Padł też rekord zgonów - zmarło 75 pacjentów.

1 listopada w Polsce

1 listopada miliony Polaków odwiedzą groby najbliższych na cmentarzach. W ostatnich dniach, w związku ze zwiększoną liczbą nowych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 w kraju, istniały uzasadnione obawy, że cmentarze mogą zostać zamknięte lub wprowadzone będą dodatkowe ograniczenia. Podczas środowego briefingu Ministerstwo Zdrowia rozwiało wątpliwości.

Dzisiaj grzeje:
1. Wraca obowiązek noszenia maseczek. Warszawa trafi do żółtej strefy. Co jeszcze muszą wiedzieć mieszkańcy?
2. Skandal z udziałem Martyniuków. Próbowali ich pogodzić na wizji, wyszło tylko gorzej. Syn Zenka Martyniuka nadal chce wyjechać do słonecznej Hiszpanii
3. W Warszawie zawyją syreny. Rzecznik ratusza wyjaśnia, mieszkańcy powinni się przygotować

Zasłonięte usta i nos

"Przypomnę, że obecnie na cmentarzach obowiązuje nakaz dystansu w strefie zielonej, a w strefach żółtej i czerwonej obowiązuje nakaz noszenia maseczek na cmentarzach. Natomiast podczas odprawiających się mszy czy procesji na cmentarzach, każda osoba w nich uczestnicząca ma obowiązek zasłaniania twarzy bez względu na to, w jakiej strefie się znajduje" - poinformował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy resortu zdrowia.

Policja będzie egzekwować noszenie maseczki

Również policja nie będzie miała litości dla osób, które 1 listopada będą poruszały się, nie zasłaniając ust i nosa. - Tego obowiązku zapewne nikt nie zniesie, tym bardziej że zbliża się Święto Zmarłych i policjanci, którzy będą patrolowali tereny przyległe do cmentarzy lub cmentarze, również będą na to zwracać uwagę i zdecydowanie reagować - powiedział insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji w rozmowie z PAP.

Rolnicy paraliżują Polskę. Na ulice leje się gnojowica, wszystko jest zablokowaneRolnicy paraliżują Polskę. Na ulice leje się gnojowica, wszystko jest zablokowaneCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerytura stażowa z haczykiem nie do przełknięcia. Tysiące Polaków dostałoby tylko 1560 zł
  2. Wjechał luksusowym Porsche w przyczepę. Pozwał rolnika, nie miał za grosz litości
  3. Nowe obostrzenia szybciej niż się spodziewaliśmy. Na ulice wyjdzie policja, będą nowe zakazy
  4. Zwierzę zakleszczyło się w ciężarówce. Dramatyczna akcja strażaków
  5. Taka będzie tegoroczna zima! Mamy prognozę pogody na zimę 2020/2021
  6. Prof. Flisiak wylewa zimny kubeł na rząd. “Nie ma już kontroli nad epidemią, a testy nie nadają się do niczego”
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News