Najlepsze restauracje na rodzinny obiad w niedzielę. Wybrano je w głosowaniu [RANKING]

Szukasz dobrej restauracji w Warszawie? Sprawdź nasz ranking TOP 20, w którym zebraliśmy dane na temat najlepszych restauracji na rodzinny obiad w niedzielę. Restauracje oceniali użytkownicy TripAdvisora – najpopularniejszego portalu turystycznego na świecie. Która restauracja jest najlepsza w Warszawie? Otwórz galerię, żeby się przekonać.

Najlepsze restauracje na rodzinny obiad w niedzielę. Wybrano je w głosowaniu [RANKING]
Rozrywka w Warszawie

Informacje praktyczne

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 739 586 mieszkańców, stan na 30 czerwca 2015) i powierzchni (517,24 km² łącznie z Wisłą, stan na 1 stycznia 2015).

45,94% mieszkańców miasta (790 436) stanowią mężczyźni, 54,06% (929 962) – kobiety. Warszawa jest jednym z najbardziej sfeminizowanych miast w kraju (11. miejsce w 2008).

Około 200 km² miasta zajmują tereny zieleni: parki, lasy, zieleń uliczna oraz zieleń osiedlowa i zieleń wokół obiektów użyteczności publicznej.

Warszawa jest ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym. Tutaj znajdują się siedziby m.in. Prezydenta, Sejmu i Senatu, Rady Ministrów oraz Narodowego Banku Polskiego.

Historyczna zabudowa Warszawy wielokrotnie była niszczona podczas wojen. Szczególnie ucierpiała podczas II wojny światowej. Miasto odbudowano dużym wysiłkiem społeczeństwa całego kraju.

Warszawa jest dużym ośrodkiem gospodarczym, siedzibę ma tutaj co dwunaste przedsiębiorstwo działające w Polsce.

Lokalizacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *