Zwiedzamy centrum miasta

Wybierasz się do Warszawy? Planujesz pozwiedzać, czy może chcesz osiąść w stolicy na stałe? Bez względu na twoja decyzje, warto najpierw zapoznać się z tym miastem, dowiedzieć się nie tylko o jego atrakcjach, ale również o bardziej prozaicznych sprawach. Warto wiedzieć jak dostać się do stolicy – otóż są cztery sposoby.

Pierwszym jest samochód, aczkolwiek należy liczyć się z korkami, które w Warszawie osiągają apogeum. Drugim jest autokar, który jednak również może stanąć w korku. Trzecim i chyba najbardziej optymalnym jest kolej, która dowiezie nas do centrum Warszawy. No i oczywiście jest jeszcze opcja samolotu, aczkolwiek nie każdy się na nią decyduje z racji ceny.

Noclegi w centrum Warszawy

Kiedy już dostaliśmy się do kulminacyjnego punktu miasta warto wiedzieć co dalej. Jeśli przyjechaliśmy jedynie na wycieczkę, to trzeba znaleźć hotel lub hostel gdzie mamy zamiar nocować i ruszyć podbijać miasto. Wiadomo, że każdy chciałby jak najbliżej centrum, jednak prawda jest taka, że im bliżej centralnych punktów w Warszawie tym drożej. Podobnie sytuacja będzie wyglądać jeśli chodzi o wynajem mieszkania czy nawet jego kupno.

centrum WarszawyDlaczego tak jest? Ponieważ zawsze w ścisłym centrum jest więcej ofert do wyboru, więcej miejsc pracy, więcej rozrywek, a co za tym idzie, również ceny są o wiele wyższe. I nie tyczy się to tylko mieszkań, ale choćby obiadu w restauracji. W dalszych częściach Warszawy taki obiad zjemy w standardowej cenie, a na warszawskim rynku może on nas kosztować o wiele, wiele więcej.

Dlatego jeśli odwiedzamy tylko Warszawę to możemy sobie na takie szaleństwo pozwolić, jednak jeśli chcemy tu zamieszkać na stałe, a nie mamy rewelacyjnie płatnej pracy, top trzeba będzie się wynieść poza rejony ścisłego centrum. W kwestii poszukiwania mieszkania do wynajęcia najlepiej postawić na profesjonalne biuro, które pomoże nam znaleźć lokum o jakie nam chodzi. I wtedy będzie już można rozpocząć nowe życie w jednym z piękniejszych polskich miast czyli właśnie w Warszawie, która dla każdego ma bardzo wiele do zaoferowania.

Informacje praktyczne

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 739 586 mieszkańców, stan na 30 czerwca 2015) i powierzchni (517,24 km² łącznie z Wisłą, stan na 1 stycznia 2015).

45,94% mieszkańców miasta (790 436) stanowią mężczyźni, 54,06% (929 962) – kobiety. Warszawa jest jednym z najbardziej sfeminizowanych miast w kraju (11. miejsce w 2008).

Około 200 km² miasta zajmują tereny zieleni: parki, lasy, zieleń uliczna oraz zieleń osiedlowa i zieleń wokół obiektów użyteczności publicznej.

Warszawa jest ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym. Tutaj znajdują się siedziby m.in. Prezydenta, Sejmu i Senatu, Rady Ministrów oraz Narodowego Banku Polskiego.

Historyczna zabudowa Warszawy wielokrotnie była niszczona podczas wojen. Szczególnie ucierpiała podczas II wojny światowej. Miasto odbudowano dużym wysiłkiem społeczeństwa całego kraju.

Warszawa jest dużym ośrodkiem gospodarczym, siedzibę ma tutaj co dwunaste przedsiębiorstwo działające w Polsce.

Lokalizacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *