Komunikacja miejska dla przyjezdnych

Jak poruszać się po Warszawie? Czy warto tutaj mieć samochód? Owszem warto, ale głównie na weekendowe wyjazdy poza miasto. Bowiem w ciągu dnia miasto jest zakorkowane – zwłaszcza w godzinach, kiedy nam wszystkim się spieszy, czyli rano i popołudniu, kiedy jedziemy i wracamy z pracy. Więc albo wyjeżdżać należy o wiele szybciej, albo uzbroić się w wymówki dotyczące ciągłych spóźnienie do pracy lub tez zmienić samochód na chociażby rower. Aczkolwiek w wysokich obcasach i sukience ciężko na nim jechać, niesprzyjająca aura również psuje nam ta wizję.

komunikacja miejska

Z uwagi na korki warto korzystać z komunikacji miejskiej, która jest w Warszawie świetnie zorganizowana.

Co więc zostaje? Komunikacja miejska. A ta w stolicy jest bardzo rozbudowana. Setki autobusów krążących po mieście, tramwaje mknące po szynach ale również perełka stolicy czyli podziemne metro – to właśnie w ten sposób poruszają się warszawiacy. Specjalne e-karty upoważniają ich do przejazdów wszelkimi środkami komunikacji miejskiej. Jest to duża oszczędność, ponieważ pamiętajmy, że samochód po mieście spala o wiele więcej paliwa, a podczas stania w korkach wzrasta ono jeszcze bardziej. No i oszczędzamy również czas, ponieważ metro nie staje w korkach, tramwaje również rzadko, aczkolwiek autobusy, jako uczestnicy ruchu na szosach, również mogą mieć różnego rodzaju opóźnienia.

Również jako turysta lepiej przyjedź do Warszawy pociągiem lub autobusem, ponieważ szkoda twoich nerwów na poruszanie się samochodem po mieście, którego tak w  zasadzie w ogóle nie znasz. A jest tutaj gdzie się pogubić, więc lepiej zdać się na tych, którzy znają miasto jak własną kieszeń.

Informacje praktyczne

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 739 586 mieszkańców, stan na 30 czerwca 2015) i powierzchni (517,24 km² łącznie z Wisłą, stan na 1 stycznia 2015).

45,94% mieszkańców miasta (790 436) stanowią mężczyźni, 54,06% (929 962) – kobiety. Warszawa jest jednym z najbardziej sfeminizowanych miast w kraju (11. miejsce w 2008).

Około 200 km² miasta zajmują tereny zieleni: parki, lasy, zieleń uliczna oraz zieleń osiedlowa i zieleń wokół obiektów użyteczności publicznej.

Warszawa jest ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym. Tutaj znajdują się siedziby m.in. Prezydenta, Sejmu i Senatu, Rady Ministrów oraz Narodowego Banku Polskiego.

Historyczna zabudowa Warszawy wielokrotnie była niszczona podczas wojen. Szczególnie ucierpiała podczas II wojny światowej. Miasto odbudowano dużym wysiłkiem społeczeństwa całego kraju.

Warszawa jest dużym ośrodkiem gospodarczym, siedzibę ma tutaj co dwunaste przedsiębiorstwo działające w Polsce.

Lokalizacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *