Ceny mieszkań

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie każdego z nas. Jednak wiadomo, marzenia mogą ale nie muszą się spełniać. Wszystko bowiem zależne jest od funduszy. Nie ma co ukrywać, mało bowiem kogo stać na kupno mieszkania za oszczędności – w większości przypadków decydujemy się na kredyt, który uwiąże nas na długie lata. Tyle że fakt przyznania kredytu zależy również od wielu czynników jak chociażby nasze zarobki, rodzaj umowy itp.

ceny mieszkań

Ceny mieszkań w Warszawie są uzależnione od lokalizacji.

Jeśli jednak już wiesz, że przyznają ci kredyt, to teraz warto rozważyć, gdzie zainwestować w mieszkanie. Wiadomo, że chcesz kupić swoje lokum tam gdzie jest twoje życie codzienne. Jeśli mieszkasz w stolicy, to pewnie już wiesz, że ceny mieszkań uzależnione są od wielu czynników. Pierwszym z nich jest lokalizacja.

Nieruchomości w centrum Warszawy

Jeśli szukasz mieszkania w ścisłym centrum Warszawy musisz się liczyć na o wiele większą cenę niż na peryferiach. Tutaj nawet kawalerki nie schodzą poniżej 220 tysięcy za mieszkanie, a przecież mało kto bierze kredyt po to, aby kupić sobie jeden pokój z kuchnią i łazienką. Logiczne jest wiec, że za mieszkania o większym metrażu płacimy jeszcze więcej.

Dużo zależy również od tego, czy nasze wymarzone mieszkanie jest mieszkaniem z rynku wtórnego czy też może chcemy zainwestować w zupełnie nowe lokum w nowym budownictwie. Jeśli do tego dojdzie jeszcze osiedle strzeżone, to cena znowu poszybuje w górę. Można więc jednoznacznie stwierdzić, że mieszkania w Warszawie do najtańszych nie nalezą. To cena, jaką trzeba ponieść za mieszkanie z stolicy naszego kraju.

Informacje praktyczne

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 739 586 mieszkańców, stan na 30 czerwca 2015) i powierzchni (517,24 km² łącznie z Wisłą, stan na 1 stycznia 2015).

45,94% mieszkańców miasta (790 436) stanowią mężczyźni, 54,06% (929 962) – kobiety. Warszawa jest jednym z najbardziej sfeminizowanych miast w kraju (11. miejsce w 2008).

Około 200 km² miasta zajmują tereny zieleni: parki, lasy, zieleń uliczna oraz zieleń osiedlowa i zieleń wokół obiektów użyteczności publicznej.

Warszawa jest ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym. Tutaj znajdują się siedziby m.in. Prezydenta, Sejmu i Senatu, Rady Ministrów oraz Narodowego Banku Polskiego.

Historyczna zabudowa Warszawy wielokrotnie była niszczona podczas wojen. Szczególnie ucierpiała podczas II wojny światowej. Miasto odbudowano dużym wysiłkiem społeczeństwa całego kraju.

Warszawa jest dużym ośrodkiem gospodarczym, siedzibę ma tutaj co dwunaste przedsiębiorstwo działające w Polsce.

Lokalizacja